awarehypnosis.com


Krystyna  Walewska - Huseynov  MA, MBACP
HIPNOTERAPEUTA - LONDYN

mobile: 07730 685 612   |   landline: 020 7589 5147
kwhpsychotherapy@gmail.com

www.awarehypnosis.com
)x(  Home...

)x(  O mnie...

)x(  Hipnoterapia i jej siła

)x(  "Tips" na całe życie...

)x(  Pressroom...

)x(  Kontakt...Krystyna Walewska-Huseynov i dr John Butler

"HYPNOTHERAPY for personal and professional transformation"

___________________________________________________________
"Hipnoza & Hipnoterapia" - "Akademia Kobiety"
Londyn, Wrzesień 2010
[ POLSKI ]

Hipnoza jest często utożsamiana z czymś tajemniczym, magią.

Większość z nas prawdopodobnie po raz pierwszy słyszała o hipnozie oglądając pokaz telewizyjny. Był to jednak tylko pokaz, a nie hipnoza o której tutaj mówimy.


Wiele osób ciągle wierzy, że podczas hipnozy traci się całkowitą kontrolę nad sobą.

Prawda jest taka, że w czasie hipnozy jesteśmy całkowicie świadomi tego co nas otacza oraz że możemy robić co chcemy będąc jednocześnie otwarci na pozytywne sugestie terapeuty ponieważ zgodziliśmy się na nie.


Innym mitem jest wiara że nie pamiętamy tego co zdarzyło się w czasie sesji.

Nic nie jest dalsze od prawdy. Oczywiście może się zdarzyć, że ktoś całkowicie i zupełnie "zapomniał" o otaczającym go świecie, ale większość z nas będzie pamiętać każde wypowiedziane słowo w czasie sesji.


Koncepcja że hipnoza jest możliwa bez wyrażenia na nią zgody jest także fałszywa.

Będzie ona skuteczna tylko wtedy kiedy pacjent wyrazi na nią zgodę. W momencie kiedy hipnoterapeuta zaczyna wprowadzać pozytywne sugestie, pacjent potrzebuje być na nie otwarty i je przyjąć albo hipnoza nie przyniesie pożądanego efektu.


Tak naprawdę hipnotyczny trans zdarza nam się w różnych formach codziennie. Czasami jest celowo wywołany (hipnoza, rytuały lub taniec), ale przeważnie nawet tego nie zauważamy (np. kiedy rozmarzymy się, zaczytamy lub zamyślimy albo bez powodu boimy się czegoś, etc). W takich chwilach zapominamy o całym otaczającym nas świecie.


Dzięki hipnozie - stanu całkowitego relaksu i odizolowania od otaczającego nas świata hipnoterapeuta ma możliwość pomoc pacjentowi poprzez wprowadzenie do jego podświadomości odpowiednich sugestii opanować np. lęk , przestać palić, przejadać się czy pozbyć się innych nie pozwalających normalnie żyć problemów.


Na co dzień instynkty starają się nam pomóc, ale czasami to właśnie one poznały błędne odpowiedzi. Na przykład nauczyły się reagować niepokojem wtedy kiedy to nie pomaga - np. w czasie publicznego występu, ważnej rozmowy, bycia w towarzystwie, nawiązywania znajomości...


Raczej nie słyszy się aby ktoś świadomie powziął decyzję doświadczenia ataku paniki albo zaczerwienienia się - dzieje się to instynktownie. A więc zadaniem hipnozy jest niejako "zaprogramowanie instynktownej reakcji". My często rozumiemy dlaczego mamy problem, ale aby się go pozbyć potrzebujemy zmienić naszą instynktowną, podświadomą reakcję.


Każdy ma indywidualny i niepowtarzalny charakter.

Zadaniem hipnoterapeuty jest pomoc pacjentowi ponownie ustalić związek z jego/jej wewnętrznymi zasobami, tak by nawiązać kontakt między świadomością i podświadomością wierząc że mądrość podświadomości i właśnie wewnętrzne bogactwo dokonają pożądanych i oczekiwanych zmian.

Jedynym celem w hipnotyzowaniu ludzi jest pomaganie im w wykorzystaniu w najlepszy sposób własnego potencjału.